Aterswell
Vil du reagere på denne meddelelse? Tilmeld dig forummet med et par klik eller log ind for at fortsætte.



 
ForumforsideSøgTilmeldLog ind

 

 Music in a dragons heart - Ariel, Aniya

Go down 
Gå til side : 1, 2, 3  Næste
ForfatterBesked
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:06 am

//Rækkefølge: Ace, Ariel, Aniya//

Tid: 12:00
Dag: Lørdag
Sted: Aniyas lejlighed
Omgivelser: Aniyas lejlighed

”Så.. trommeslager?” spurgte Ace og smilede svagt til Ariel. De var stødt ind i hinanden på vej over til Aniya og det var gået op for dem at de var på vej det samme sted hen ”hyggeligt at møde dig” sagde han og stoppede op foran døren til Aniya ”mit navn er Ace, guitarist og en smule sanger” sagde han og grinede lidt.
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:06 am

Ariel smilede venligt til Ace ”cool hyggeligt at møde dig, mit navn er Ariel.. pleasure” hun stoppede også op ved døren og ringede på ”så.. i dag var mest noget med band navn og den slags ikke?” spurgte hun
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:11 am

Aniya kom hurtigt ned og åbnede døren for dem " yo guys!" sagde aniya og smillede til dem
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:13 am

"Ja det tror jeg" svarede Ace og døren blev åbnet. Han smilede til Aniya "heeey, sup" mumlede han og gik indenfor, gav hende et kort kram "hyggelig lejlighed" Hans guitar hang på ryggen, just in case.
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:14 am

Ariel smilede venligt til Aniya "hyggeligt at se dig igen" sagde hun og fulgte ind efter Ace "det er kun os 3 ikke?"
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:15 am

"jeps" sagde aniya og krammede kort ace og krammede ariel og kyssede hende på kinden og smed sig på lænde stolen "bare sæt jer på sofaen" sagde aniya
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:15 am

Ace satte sig på sofaen og satte guitaren ved siden af sofaen "hvad så?" spurgte han
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:16 am

Ariel smilede, gengældte krammet og gav Aniya et kys på den modsatte kind. Hun fulgte igen Ace og satte sig i den anden side af sofaen og så på dem.
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:19 am

"så vi skal ha fundet et navn nogle forslag!" spurte aniya og fandt sin blok frem og en blyant
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:21 am

"Ace and his bitches" svarede Ace med et stort smil
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:21 am

Ariel sendte ham et skeptisk blik og så på Aniya efter et tegn på om han jokede eller var seriøs.
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:22 am

aniya rullede med øjnene og kastede et stykke viskelæder i panden på ace "serøse forslag"
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:23 am

Ace grinede svagt "ok ok.. Ace og hans tøser?" foreslog han med et stort smil
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:24 am

"... Girl power with boytoy" sagde Ariel
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:39 am

"så så i to " fniste aniya blidt " nu hvor vi alle starter med a synes jeg vi skal finde noget med det?" spurte aniya
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:42 am

"Oh yeah" sagde Ace med et grin "det er lidt sjovt.. ok... A..." sagde han tankefuldt
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 1:45 am

"Attitude?" foreslog Ariel med et skuldertræk
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 2:09 am

"hmmm Attuide Beneath Relief?" spurte aniya
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 3:58 am

"Det er måske lidt langt..?" sagde Ace ned et træk på skuldrene
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 3:59 am

Ariel tænkte og trak på skuldrene "Jeg ved ikke.."
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 4:20 am

"hmm måske" sagde Aniya og så tænkende op i loftet
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 3:09 pm

"A for Dragon?" foreslog Ace med et grin
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeOns Nov 12, 2014 3:10 pm

Ariel så lidt overrasket på Ace, hun kunne lide det. "Det er et lidt mærkeligt navn" sagde hun og så spørgene på Aniya.
Tilbage til toppen Go down
Aniya

Aniya


Race : Drage
Bosted : Centrum
Tilmeldings dato : 20/06/12
Antal indlæg : 1545

Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeTors Nov 13, 2014 2:51 am

aniya så overrasket på Ace og fniste lavt "hmm jo det er et sjovt navn" sagde aniya og smillede
Tilbage til toppen Go down
Gæst
Gæst




Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitimeTors Nov 13, 2014 3:23 am

"Ja?" sagde Ace og smilede til Aniya, så over på Ariel med et spørgene blik. Det ville jo være lidt cool at være med i et band med navnet dragon..
Tilbage til toppen Go down
Sponsoreret inhold





Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Empty
IndlægEmne: Sv: Music in a dragons heart - Ariel, Aniya   Music in a dragons heart - Ariel, Aniya Icon_minitime

Tilbage til toppen Go down
 
Music in a dragons heart - Ariel, Aniya
Tilbage til toppen 
Side 1 af 3Gå til side : 1, 2, 3  Næste
 Lignende emner
-
» the music boy and the music girl //Luciana//
» two dragons in the seek of love and jobs //ace//
» Familie flytter ind - Aniya
» Afhøring - Ariel
» Skolestykke - Ariel

Forumtilladelser:Du kan ikke besvare indlæg i dette forum
Aterswell :: Aterswell :: Centrum-
Gå til: